gry szkoleniow

Gry szkoleniowe, czyli nowoczesne narzędzia do rozwoju pracowników

Szkolenia są jedną z wielu możliwości rozwoju i podwyższania kompetencji pracowników. Jednak, aby miały one pozytywne skutki i by przynosiły oczekiwane rezultaty muszą być odpowiednio dostosowane, a ich dobór dobrze przemyślany. Nie każde szkolenie bowiem jest skuteczne, a co za tym idzie nie każde przynosi wymierne korzyści zarówno dla samego pracownika, jak również dla firmy. Często szkolenia pracowników to bardzo drogie, nudne.To nic nie warte spotkania, po których nie pozostaje praktycznie żadna wiedza ani umiejętności, ot po prostu zmarnowany czas i pieniądze.

Jak zatem sprawić, by po szkoleniu pracownik odczuwał satysfakcję i miał poczucie, że wreszcie się czegoś dowiedział, nauczył oraz aby ta wiedza została wykorzystana w codziennej pracy?
Jest na to pewna metoda. Nowoczesne szkolenia wykorzystują tak zwane gry szkoleniowe bazujące na nauce poprzez doświadczenia oraz zabawę. Takie narzędzia pozwalają skutecznie rozwijać kompetencje pracowników organizacji wielu branż bez konieczności wysłuchiwania długich, czasami nużących i nieciekawych wykładów.
Gry edukacyjne to sposób na zaangażowanie wszystkich uczestników szkolenia w jednakowym stopniu, pozwalający doświadczać, ćwiczyć oraz podejmować określone działania na dwóch płaszczyznach: w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistości oraz w abstrakcyjnym otoczeniu. Te pierwsze pomagają w ćwiczeniu umiejętności biznesowych spotykanych w realnym życiu zawodowym, natomiast drugie służą do poznania swoich reakcji w nietypowych i niestandardowych sytuacjach. Dzięki takiej metodzie szkolenia, uczestnik więcej zapamiętuje, łatwiej przyswaja nową wiedzę oraz lepiej wykorzystuje ją w późniejszych działaniach zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.